Emlak Projelerinden Ev Almanın Avantajları

Kent yaşamını daha konforlu ve çekilebilir kılmanın yolu, konforlu ve şehrin avantajlı kabul edilebilecek konumlarından birinde oturmaktan geçiyor. İşe gitmek için her gün saatler harcaması yetmiyormuş gibi, bir de dönüş için aynı çileye katlanması gereken şehir sakinlerinin ne kadar konforlu bir yaşam alanına sahip olduğunun önemi kalmıyor. Bu sebeple İstanbul emlak projeleri her gelir kesiminden insanın yakından takip ettiği, avantajlı fiyatlar ve esnek ödeme seçenekleriyle konut sahibi olmayı sağlayan konut sektörünün en önemli yatırımları oluyor. İstanbul emlak fiyatları sürekli arttığı ve kentsel dönüşümle birlikte şehrin atıl kalmış alanları da değerlendiğinden konut sahibi olmak, kira derdinden kurtulmak isteyenlerin yanı sıra bu projeler yatırımını gayrimenkulde değerlendirmek isteyenler için de biçilmiş kaftan niteliğinde.

Konut sahibi olmayı kolaylaştıran bu projeler arasında şehrin göbeğinde ve gerçek anlamda prestijli bir yaşama sahip olmayı vaat eden, bir hayli iddialı ve dolayısıyla oldukça pahalı konut projeleri olduğu gibi çok daha ekonomik seçenekler de bulunuyor. Şehrin merkezinde olmasa bile tek toplu taşıma aracıyla veya araçla bir saati aşmadan merkezdeki işyerine varmayı vaat eden bu nispeten daha ekonomik konut projeleri, İstanbul’da yaşayıp da Boğazı görmeden aylar geçirenlerin ortak çilesine son veriyor. Zira tüm yaşam evden işe gitmek, iştense eve dönmeye çalışmakla geçmediği için bu konut projeleriyle ev sahibi olanlar artan zamanlarıyla mega kentin keyfini çıkartabiliyor.

Konut projelerini kârlı bir yatırım aracı haline dönüştüren ofis ve ev projeleriyse uzun vadeli yatırım araçlarını değerlendirmek isteyenlerin tercihi oluyor. Dünyanın gözde merkezleri arasında yer almayı sürdüren İstanbul’daki emlak fiyatları orta vadede artışını sürdürürken on senelik bir yatırımla, son derece güvenli yoldan tatmin edici oranlarda kâr elde etmek mümkün. Kimileri ise gerek işyeri gerekse konut olsun, bu projelerle düzenli bir kira gelirine sahip olmak için yatırım yapıyor. Tüm bu avantajlarına ek olarak projeye göre değişmekle birlikte genellikle toplam bedelin %10’luk bir kısmını peşinat olarak ödedikten sonra isteğe göre 5 veya 10 senelik periyotlar içinde taksitle ödemeyi tamamlama imkânı da bulunmakta.

FACEBOOK İLE YORUMLAYIN

tek solukta, senin bitmek tükenmek bilmeyen terbiyesizliklerinden bıktım usandım artık ! diyebiliyorum. teşekkürler.

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir